Pryč s kruhy pod očima

Snad ani není nutné zdůraznit, jak se stres a pracovní napětí podepisuje na našem zdraví, a ve finále i vzhledu. Nicméně, jestli tomu, co vás v práci čeká nedovedete předcházet, musíte vymyslet způsob, jak si nejlépe odpočinout a nasbírat tak nové síly. Protože i odpočinek má za následek náš zdravý a krásný vzhled.
pohled nahoru

Spánek jako lék pro duši i tělo

Staré známé pravidlo, že za dobrým spánkem zůstává mnoho krásy, a to jak fyzické, tak psychické je sice pravdivé, ale často nemožné vůbec zažít. Všichni víme, že spánek bezpochyby k životu a zaslouženému odpočinku potřebujeme, ovšem ne vždy se nám podaří dobře se vyspat nebo vůbec usnout. Bez kvalitního a dostatečně dlouhého spánku, však není možné vypadat ani cítit se skvěle. Nevyspání má za následek nevzhledné tmavé kruhy pod očima, oteklá a unavená víčka nebo zpomalené vnímání.

Co pomáhá na kruhy pod očima?

1.     Krémy– speciální krémy určené přímo na vaše hlubší vrásky, vám pomůžou opět vypadat svěží a mladší.
2.     Masky– i pod oči si můžete nanést masky, které mají za úkol rozjasnit vaši pleť a vyhladit nepříjemné kruhy pod očima.
3.     Studené obklady– i tak si můžete znovu navrátit vzhled, který nebude působit unaveně a nevábně. Studené obklady totiž prokrvují pokožku. Existují i studené gelové polštářky, které splní stejnou úlohu jako samotný obklad.
4.     Vitamíny– chybějící vitamín C, kyselina listová nebo rutin vám pomůžou zbavit se vašich potíží. Jezte ve velkém množství potraviny obsahující vitamínové složky a budete opět vypadat báječně.
5.     Okurka– jednoduchý a účinný – takový je výsledek okurky, kterou si nakrájejte na kolečka a přiložte na vaše unavená oční víčka.
příprava masky

Dočasný versus trvalý problém

Kruhy pod očima můžou vzniknout i z podnětů, jakými jsou nedostatek spánku nebo probdělá noc někde na večírku. Často se však stane, že se z kosmetického problému stane trvalý, a pak je nutné navštívit odborníka. Pomoct vám může i laserové odstranění, které vyhledává mnoho starších žen, aby svému obličeji dali opět špetku krásy a života.