Spalujte tuk pomocí těchto potravin!


K dosažení úbytku hmotnosti potřebujete zrychlit váš metabolismus. To se dá udělat mnoha způsoby. Jeden z nich může být to, že do svého jídelníčku zařadíte potraviny, které fungují jako přirozený spalovač tuku. Jaké potraviny to jsou? Je jich mnoho, a my se podíváme na některé z nich.

Jablka

Jablka jsou ovoce, které jsou bohaté na pektin. Pektin je rozpustná vláknina, která dokáže zachytit lipidy v žaludku. Tím pádem usnadní přímé vylučování tuků. Jablko je skvělé k svačině, nebo jako takový menší dezert po jídle.

jablka

Čočka

Čočka je luštěniny, tím pádem v ní najdeme dost bílkovin. Je také bohatá na vlákninu. Má také nízký glykemický index, proto je ideální potravinou na hubnutí a na spalování tuků.

Čaj

Některé čaje mají díky látkám, které obsahují, schopnost podporovat metabolismus a pomáhat tak rychleji spalovat tuky. Mezi tyto čaje typicky řadíme čaj zelený, bílý čaj, černý čaj, matcha čaj nebo oolong čaj.

Vejce

Vejce mají vysoký obsah bílkovin. Bílkoviny potřebují od těla hodně energie, aby mohly být správně tráveny. Tím pádem jsou vejce ideální potravinou, která vás zasytí, a ještě vaše tělo spotřebuje hodně energie na trávení. Vejce jsou ideální ke konzumaci ve spoustě podob.

Ovesné vločky

Ovesné vločky mají v sobě spoustu vlákniny, která zachycuje opět podstatnou část lipidů. Taky pomáhají udržet stabilní hladinu cukru v krvi, a tím tlumit vlčí hlad nebo přílišné chutě na sladké a cukry.

ovesná kaše

Skořice

Skořice je koření, které se obvykle přidává do nejrůznějších dezertů. Pomáhá nám snižovat hladinu cukru v krvi a také zabraňuje jeho přeměňování na cukr. Dokáže také zahnat chutě na sladké. Ideální je, pokud ho přidáte do jogurtu, ovesné kaše nebo třeba na ovoce.

Káva

Kofein je přírodní spalovač tuků. A káva je nápoj, který obsahuje opravdu vysokou hladinu kofeinu. Pozor ale, abyste nepřekročili rozumnou hladinu kofeinu, jinak budete mít poté problémy se spánkem.