Sportem k lepšímu životu


Sportování je velmi potřebné. Pohybová aktivita nám zajišťuje spoustu výhod do našeho života. Lepší zdravotní stav, lepší psychickou pohodu, lepší fyzickou kondici a může to být pro vás způsob, jak trávit volný čas.

Jaké dopady má tedy pravidelná sportovní aktivita na naše tělo?

Psychické zdraví

Mnohé studio prokázaly, že pravidelná sportovní aktivita má blahodárný vliv na naše psychické zdraví. Ukázalo se, že pokud se věnujete pravidelně sportu, může u vás vést nejen k poklesu riziku vzniku psychických poruch, ale také k zmírnění některých z nich, jako jsou třeba panické ataky nebo úzkosti.

cvičení

Je to levné

Sport nemusí být vůbec drahý. K většině sportů nepotřebujete žádné pomůcky, a když, vždy se dají sehnat z druhé ruky nebo velmi levně. To samé s oblečením. Ve většině případů vám postačí to, co máte doma. Až se budete některému sportu věnovat více a budete pro něj opravdu zapálení, můžete si koupit oblečení určené přímo na daný sport. Například značka Castelli dress vám nabídne kvalitní oblečení pro cyklistiku.

Hubnutí

Nadváha ani obezita nejsou pro naše tělo dobré. Pokud jimi trpíte, je zde riziko, že se u vás rozvinou nejrůznější onemocnění. Pravidelná sportovní aktivita vám pomůže se snížením vaší hmotnosti, anebo si udržet hmotnost na správném čísle, pokud již hubnout nepotřebujete.

Prevence kardiovaskulárních onemocnění

Pravidelnou sportovní aktivitou posilujeme naše cévy a srdce. Jejich posílení a zajištění průchodnosti cév je důležité pro zdraví vašeho kardiovaskulárního systému. Lidé, kteří pravidelně provozují nějakou sportovní aktivitu, mají o několik desítek procent menší riziko vzniku některého z kardiovaskulárních onemocnění, a to včetně infarktu myokardu.

běh

Lepší spánek

Pokud máte potíže s usínáním, zkuste se pravidelně věnovat sportu. Sport vám může pomoci se příjemně unavit a pokud ho navíc provozujete na čerstvém vzduchu, pomůže vám to k snadnějšímu usínání a kvalitnímu spánku.