Nejkrásnější pláže Chorvatska


Chorvatsko je země plná nádherných míst. Mnoho turistů zde cestuje, aby si užili krásné pláže. A že jich v Chorvatsku najdete opravdu velkou spoustu! Podíváme se na ty nejkrásnější, které můžete v Chorvatsku navštívit.

Pláž Banje – Dubrovnik

Tato oblázková pláž ve městě Dubrovnik je klenotem města. Přivítá vás křišťálové moře a velmi pozvolný vstup do moře. Vzhledem k tomu, že se tu nedočkáte obřích vln a moře je téměř vždy klidné, je ideální i pro špatné plavce nebo rodiny s dětmi. Můžete si tu užít do sytosti vodních sportů, jako je vodní lyžování nebo potápění. Najdete tu jak placenou část s lehátky a slunečníky, tak volnou část, která je neplacená.

dubrovnik

Zlatý mys – Brač

Ostrov Brač skrývá několik kouzelných pláží. A jednou z nich je i Zlatý Mys. Jedná se o ideální místo, pokud holdujete windsurfingu. Je zde řada zátok a zálivů a klidnost moře velmi ovlivňuje počasí a odliv a příliv. Jedná se o velmi oblíbenou pláž pro nudisty. Najdete tu i četné možnosti občerstvení.

Pláž Bacvice – Split

Město Split je u turistů velmi oblíbené. A stejně tak pláž, která se nachází v blízkosti města. Tato pláž je známá nejen pro křišťálově čisté moře, ale hlavně pro svůj rušný noční život. Jakmile padne tma, promění se pláž v jednu velkou párty. Najdete tu samozřejmě spoustu občerstvení a barů, a také sprchy a toalety.

Stiniva – Vis

Na jihu ostrova Vis leží tato malá zátoka, která vám vezme dech. Ze všech stran je obklopena útesy a voda zde vám svou čistotou a krásou vyrazí dech. Voda je ale zde mělká, takže se nemusí bát ani ti, kteří nejsou příliš zdatní v plavání. Jen pozor, kolem poledne už bývá pláž dost přeplněná.

Vid

V Chorvatsku je spoustu skvělých věcí, nejenom pláže. Jejich kultura, města, historie i kuchyně je něco, k čemu se budete chtít vracet opakovaně. Můžete zde třeba investovat do nemovitosti a vracet se zde, kdy jen budete chtít. Podívejte se na nabídku prodeje domů Chorvatsko.