Investujte do svých dětí

Již v těhotenství si rodiče představují, jaký to bude život s dítětem. Jak to budou zvládat. Co všechno je potřeba připravit a jak důležité je šetřit, abyste za pár let zvládli platit školné, učebnice a výlety se školou. Je ale potřeba přemýšlet mnohem dál než jen co bude za 10 let. Otázka je, co bude za 20 let, kdy vaše dítko bude mít stálého partnera a bude chtít kupovat auto, stavět barák nebo si pronajmout byt. Jistě dojdete k názoru, že mu v jeho prvním kroku k osamostatnění se budete chtít pomoci. Ale jak? Co když v dané chvíli budete splácet půjčku nebo hypotéku a nebudete si moct dovolit jen tak uvolnit třeba 100 000, které by vašemu dítěti pomohli.
krásné děti
Myslete na budoucnost již na začátku života vašeho dítěte a založte mu spoření. Není potřeba každý měsíc ukládat na jeho účet tisíce. Zkuste pro začátek platit například 300 korun a za těch 20 let nebudete muset řešit, kde vzít a nekrást.
Celková částka závisí samozřejmě na výši investované částky, délce investování, ale také na typu uzavřeného spoření. Každá společnost, která se zabývá tímto typem investice, nabízí také jiné podmínky a tudíž i jinou výši.
Pokud nejste odborníky přes finance, je nejjednodušší oslovit finančního poradce, který vám vše jednoduše a stručně vysvětlí, nastíní možnosti, které máte. A hlavně přijde s konkrétními nabídkami od jednotlivých firem. Pokud si nejste jistí, jak vybrat opravdu důvěryhodného poradce, je nejlepší poptat se po známých, zda by vám nemohli někoho doporučit.
úspory mincí
Nečekejte na poslední chvíli, nečekejte až za vámi váš syn či dcera přijdou žádat o finanční pomoc. Předejděte situaci, kdy byste chtěli pomoci, ale jste si vědomi, že nemůžete, protože jste si nenašetřili dost dopředu, abyste mohli pustit větší částku, která by byla potřeba. Začněte šetřit vašim dětem na budoucnost od jejich útlého dětství. Vždyť investice do vlastních dětí je ta, která se vždy vyplatí.