Tipy pro udržení zdraví

Jistě se shodneme na tom, že lepší je prevence než nápravná opatření. U zdraví a nemoci to platí dvojnásob. Pokud jste každoročně v podzimních, zimních a jarních měsících nemocní, děláte něco špatně. Výživové doplňky jsou sice fajn způsob, jak si udržovat přirozenou hladinu vitamínů a minerálů v těle, ale není lepší a levnější upravit si jídelníček a životní styl?
polévka z brokolice
Začneme tedy s vitamíny. Místo ranního vitamínu C zkuste vymačkat do sklenice vody celý citron. Voda by měla být vlažná, protože tak nastartuje váš metabolismus. Když budete tento rituál dodržovat každý den, brzy uvidíte výsledky nejen v podobě rychlejšího spalování tuků, ale také ve zdraví. Rovněž je užitečné ráno místo pečiva nebo müsli zkusit nasypat do bílého jogurtu či tvarohu chia semínka, která jsou dneska už obrovským boomem. Jedná se o takzvanou super potravinu. Jednak napomáhají udržení přirozené váhy pro vaše tělo, jednak jsou zdrojem antioxidantů a mastných kyselin, které jsou pro naše tělo nezbytné.
TIP: Zkuste si do bílého jogurtu či tvarohu přimíchat také lžíci medu. Je to mnohem chutnější a pro naše tělo přínosnější než cukr.
srdíčkové misky
K obědu si dopřejte vydatnou porci zeleniny. Skvělým tipem na výborný oběd je grilovaný kuřecí plátek s červenou čočkou, dušenou brokolicí a mrkví. Pokud jste zvyklí na salát, zkuste nastrouhat salátovou okurku, zalijte ji bílým jogurtem, opepřete a osolte a máte zdravé řecké tzatziki na světě.
Neméně důležitý je pro naše zdraví také pohyb. Běh venku v zimních měsících, pokud nejste na běh zvyklí a víte tedy, že správně dýcháte, vhodný určitě není. Zkuste si zacvičit doma jógu třeba podle videí na youtube. Jóga je vynikající pro metabolismus, prokrvení a vyplaví vám tolik potřebné endorfiny.
citron pod vodou
Dopřávejte si častěji odpočinek, zkuste se vyhýbat stresovým situacím, protože i ty mají neblahý vliv na náš organismus. Dodržujte pravidelný spánkový režim. Vypijte denně alespoň dva litry vody, abyste podpořili činnost ledvin. Doporučujeme také čas od času pít čaj s ostropestřcem, který je známý svými antioxidačními účinky a blahodárný je zejména pro naše játra. Budete-li tyto tipy dodržovat, brzy se vám vaše tělo odmění v podobě silné imunity.