Největší hudební festivaly v ČR


Hudební festivaly jsou velmi oblíbené a každý rok se tu sejde mnoho lidí, aby se přišli podívat na své nejoblíbenější interprety, které jen tak nepotkají. Navíc se na festivalech seznámí s mnoha dalšími hudebníky, které na samotném koncertě neuvidí. V Česku se můžete setkat na festivalech jak i se zahraničními tvůrci, někteří jsou opravdu prestižní a samotný koncert v naší zemi téměř nepořádají.

 fanoušci kapely

Masters of rock

Festival trvající 4 dny můžete najít ve Vizovicích u Zlína. Objevíte zde mnoho rockových a metalových kapel, poznáte velmi příjemnou atmosféru a pravděpodobně propadnete novému žánru, o kterém jste donedávna nevěděli. Festival má dvě stage, první a hlavní se jmenuje Ronnie James Dio stage. Vedlejší nese název Rock Face stage. Minulý rok se na hlavní stage předvedly například kapely Lord, Arch Enemy, Avatar, nebo Helloween.

 

Colours of Ostrava

Festival, který ovšem nabídne hned několik hudebních žánrů, se odehrává v Dolních Vítkovicích v Ostravě. Trvá čtyři dny a během nich se můžete podívat na mnoho kapel a workshopů. Letošní rok mezi vystupující patří Rag‘n‘Bone man, Zaz, nebo například Amber Run.

 

Rock for People

Také jeden z největších festivalů, který se odehrává v Hradci Králové. Během tří dnů získáte zážitky na celý život, budete mít podpis a fotku na nejznámějším místě celého festivalu a poznáte rockové kapely z ČR i ze zahraničí. V letošním roce je lineup složený například z kapel Bring me the horizon, In flames, Cocotte minute, nebo Mig 21 a Olympic.

 žena v lacláčích

Pokud chcete navštívit jeden z festivalů, můžete si objednat vstupenku přímo na stránkách festivalu. Na své věci dbejte, jelikož se na festival s oblibou ztrácí. Mnoho lidí se večer nachází v podnapilém stavu, proto je třeba být na některé situace předem připravený. Hlavní je ale hudba a atmosféra, kterou si tam sami vytvoříte. Vezměte také své přátele a o zábavu máte předem postaráno.