Cestování s dětmi vlakem

Cestování s dětmi je někdy opravdu náročné, jak pro dospělé, tak i pro děti. A hlavně i pro cestující ve vlaku, kteří nejedou zrovna s vámi. Cestování vlakem bývá příjemnější než autobusem, většinou děti baví mnohem více a nenudí se tolik. Ve vlaku také nemusí sedět neustále na jednom místě.
děti ve vlaku
Pořádně si zkontrolujte spoje
Než budete vyrážet na cestu, zkontrolujte si pořádně spoje, pokud nemáte internet v mobilu, pak si vypište spoje a časy odjezdů někam na papír. Také si raději najděte náhradní spoje, pokud by měl vlak zpoždění. Štěstí přeje připraveným, takže si najděte vše potřebné a pořádně si to připravte. Ideální je si zarezervovat kupé ve vlaku, ideálně kupé pro rodiče s dětmi, nebo rovnou v dětském koutku. Některé vlaky tuto službu nabízí, jiné bohužel ne. Vše zjistíte na webových stránkách dopravce.
Vybavte se
Připravte si na cestu nějaké hračky, které děti zabaví, knížky, omalovánky, pastelky, papíry… Prostě cokoli, co děti baví a co mají rádi. Připravte si také svačinu, kterou mohou děti jíst i během cesty, třeba zeleninu, ovoce, sušenky, sušené ovoce… Prostě zobání, ať je co ujídat. Pokud máte tablet, pak si klidně připravte pohádky či hry do tabletu. Sice není zrovna vhodné, aby si děti hrály dlouho na tabletu, ale pro zkrácení dlouhé chvíle stačí pár minut dlouhá pohádka, u které si trochu odpočinou, zlepší jim náladu.
kluk ve vlaku
Hry do vlaku
Pokud se děti budou i tak nudit a budou protivné, vymyslete si hry, které je budou bavit. Můžete koukat z okna a povídat si o tom co vidíte, soutěžit kdo uvití první třeba další zastávku či na silnici auto určité barvy. Hrát můžete také hru na „myšlení“. Myslím si určitou osobu a ostatní musí zjistit, jaká osoba to je. Ptát se však mohou jen tak, abyste mohli odpovídat ano či ne. Do her se často zapojí i ostatní cestující v kupé a můžete se bavit všichni, včetně dětí.