Kdo je vlastně hlídací teta?

Hlídací teta není jen dáma, které svěříte svou ratolest, odejdete a následně jste nervózní, komu že jste to své dítě nechali. I hlídací tety potřebují své vzdělání. Jsou to studované učitelky mateřských škol, učitelky 1. Stupňů základních škol, asistentky pedagoga nebo všeobecné zdravotní sestry. Takže jsou to osoby, které jsou skutečně zkušené v péči o děti a ví jak s nimi pracovat.
kluk a kostky

Kdy je vhodné zvolit hlídací tety?

Hlídání dětí je vždy problémem, pokud nemáte po ruce osobu, která by po dobu Vaší nepřítomnosti mohla Vaše dítě spolehlivě pohlídat. Pro nás i pro dítě je rozhodně lepší odvést ho do centra, kde sídlí hlídací tety než ho nechávat u pochybných sousedů či známých z důvodu nutnosti. Dítě bude perfektně zabezpečeno, v dětském kolektivu, kde čas stráví hraním nebo procházkou. Je jedno jestli se vracíte po rodičovské dovolené do práce nebo si potřebujete jednorázově někam odskočit a není vhodné brát dítě s sebou. Na všechny případy jsou hlídací tety připraveny.

Co tedy hlídací tety nabízí?

·         Hlídání vašich dětí probíhá v centrech, kde hlídací tety sídlí po určenou dobu
·         Hlídají děti předškolního věku (ať už krátkodobě – půl dne nebo dlouhodobě – celý den)
·         Dítě může docházet individuálně (podle Vašich potřeb – některé hodiny nebo dny)
·         V centrech se naučí zručnosti při pracovních činnostech a projde se na čerstvém vzduchu při příznivém počasí
·         Zahraje si vzdělávací hry, posílí motoriku pomocí didaktických hraček
·         Samozřejmostí je snídaně, oběd, svačinka
·         Hlídací tety dětem poskytují individuální péči, vzhledem ke smíšenému kolektivu dětí
·         Velmi prostorné a vybavené herny pro ukojení všech dětských aktivit
děti při malování
Můžeme tedy říci, že centra hlídacích tet fungují velice podobně jako mateřské školy. Problémem je však vytíženost státních školek, kde mají velmi omezenou kapacitu a právě proto jsou dostupné centra s hlídacími tetami. Využívají se i pro děti, které se do školky ještě nemůžou umístit z důvodu nízkého věku (pod 2 roky).