Tipy, díky kterým bude zařizování obývacího pokoje hračka

Obývací pokoj patří mezi nejnáročnější prostory na zařizování, neboť v sobě musí snoubit hned několik funkčních celků. Je centrem všeho dění, proto od něj vyžadujeme, aby byl praktický, krom tohoto by měl ale plnit i estetickou stránku. Správný výběr barev či nadčasová sedací souprava ještě není jistotou, že obývací pokoj bude vypadat dobře. Mnohdy je zapotřebí mnohem víc, než vybrat pár moderních kousků a zařídit s nimi jednu místnost. Jak v jedné místnosti tedy skloubit praktičnost, funkčnost a estetiku? Možná budete překvapeni, jak jednoduché to může být.

lampa-exklusiv-wanished-22-22-23cm

Barvy v hlavní roli
Trend křiklavých výrazných barev je ty tam, tedy za předpokladu, že se o trend v pravém slova smyslu jednalo. V případě obývacího pokoje je naopak lepší sáhnout po nenápadných barvách, které na sebe nestrhávají příliš mnoho pozornosti. Ty dokáží prostor opticky zvětšit a zároveň přinést světlost i do zdánlivě tmavých prostorů, kterým chybí dostatek přirozeného osvětlení. Krom neutrálních barev je možné vsadit i na zemité tóny, nebo lehké odstíny šedé, béžové či krémové. Zdánlivě nevýrazné a fádní stěny je pak možné ozvláštnit za pomoci dekorací a doplňků ve výraznějších barvách. Navíc je tento styl zařizování i velmi praktický. V případě, kdy se vám vzhled obývacího pokoje okouká, je daleko jednoduší vyměnit doplňky než přemalovávat křiklavé stěny.

andel-stojici-kremovy-10-cm-4-ks

Výraznější barvy ano, ovšem za předpokladu, že budou zdobit jen jednu stěnu. Ovšem důraz není zapotřebí vždy vytvářet za pomoci barevného kontrastu. Zdůraznit jí můžete i za pomoci kamene, dřeva, obkladu či stylové tapety.

Osvětlení a dekorace
Obývací pokoj by měl být osvětlen jedním hlavním centrálním světlem, které doplňuje několik malých třeba v podobě dekoračních lamp. A samozřejmě nesmí chybět dekorace na stěnách, komodě či konferenčním stolku. Co třeba keramická soška anděla, která na sebe strhne veškerou pozornost?