Co mezi dětmi právě letí?

Každý jsme jednou byli dítětem, a jistě si vzpomeneme na to, co se za nás dělalo nejvíc, tedy co bylo populární. Bylo to cvrnkání kuliček, pletení bužírek, čtení časopisů pro mladé, nebo péče o Tamagotchi? I současná generace dětí má své oblíbené předměty a aktivity. Které to jsou? 

skleněné kuličky

Výroba slizu

Slizy vládnou dětskému světu, a to bez ohledu na věk. Se slizem si vyhrají jak děti v předškolním věku, tak i počínající teenageři. Móda slizu už tu kdysi byla, to jste jej však většinou koupili rovnou v krabičce, a výběr nebyl tolik rozmanitý. Ačkoliv i dnes koupíte sliz již hotový, existuje v mnoha provedeních, mezi nimiž je natahovací, ale i trhací sliz, sliz tvarovací, voňavý, svítící, ale dokonce i hrající hudbu. O nic méně si nevede ani samotná výroba slizu, která je možná za pomoci buď už předem připravených sad, nebo jednotlivých přípravků, a dokonce si sliz můžete vyrobit i doma z věcí, které již máte. Tato pro mnohé nechutná hmota má antistresové účinky, a mimo to existují i hračky, které jsou s ní spojené, jako například krásná panenka miminka jednorožce, které do pusy nasypete ingredience, a ona vám sliz vyzvrací. 

výroba slizu

Squichi a Pop it

Už jste někdy slyšeli děti mluvit o něčem, co nazývali skvišíkem? Jedná se o mačkací hračku, známou jako squichi. Existuje v mnoha verzích a podobách, může vypadat jako zvířátko, hranolky od McDonalds, či třeba jako smajlík. Kromě kupovaných si pak mohou děti pomocí různých video návodů vyrobit i vlastní skvišíky. Ani zde se však nejedná o tak úplnou novinku, jelikož někteří skvišíci materiálem připomínají dříve známé antistresové hračky. Dále pak je třeba zmínit hračku zvanou Pop It, kde se jedná o gumovou desku s lupkacími bublinkami. Obvykle pak má tvar, či barvu ovoce, postavičky, či něčeho jiného, může být i jako kabelka, pouzdro atd. Funguje podobně jako bublinková fólie, avšak nikdy ji nevylupkáte.

Surprise

Překvapení děti obvykle milují, a poslední dobou mezi nimi vedou různé surprise balíčky. Už dříve bylo populární Kidner vajíčko, výrobci hraček však objevování ve formě překvapení posunuli na novou úroveň. Najdete tak surprise boxíky od nejrůznější značek. Pro dívky jsou pak favoritem panenky a hračky od značky L.O.L. surprise, nebo Pet Shop, chlapci zase ocení různá autíčka, a superhrdiny.