Pstruhové revíry

České revíry se rozdělují na pstruhové a mimo-pstruhové. Tedy pokud chcete chytat v obou těchto rybářských lokalitách, musíte si zřídit povolení k lovu ryb na oba revíry zvlášť. Povolenka na mimo-pstruhové revíry bývá většinou o něco dražší, ale každý, kdo se na pstruhy někdy vydal, ví že jde o skvělou investici.
rybář v řece
Nebudete sedět a netrpělivě vyčkávat
U lovu pstruhových ryb rybář ve většině případech obchází břeh nějaké řeky a takzvaně vláčí. I když už jsou pstruhové revíry označované i pro rybníky, nebo nádrže, tak nejčastěji si toto označení nesou právě řeky. V řekách či potocích najdeme obrovskou škálu různých druhů ryb a živočichů. My se zaměříme na nejčastější vyskytované druhy ryb a jejich vhodný lov.
pstruzi v řece
Ryby našich pstruhových řek
Tak samozřejmostí je pstruh. Pstruhů však máme několik druhů. Těmi nejpopulárnějšími jsou pstruh potoční, pstruh duhový, nebo třeba lipan a siven. Mezi dalšími obyvateli však mohou být okouni, ale i štika, uhoř, nebo candát. Většinou o osádce ryb v revírech rozhoduje příslušná organizace rybářů.  už třeba místní, okresní, nebo ta krajská. Zkrátka o říčních rybách se ve většině případech vede určitý přehled.
naviják prutu
Nejčastější způsob lovu
Nejrozšířenějším je určitě „třpytkaření“, nebo muškaření. I když je pravdou, že muškaření více či méně upadá a je stále méně populárním způsobem. Jde spíše o složitější rybolov, který si vyžaduje dostatečný trénink a učení. Co se týče proudového vláčení třpytky, je to asi nejefektivnějším lovem pstruhových ryb. A také nejvíce oblíbeným.
Revíry
Tyto lokality pro lov ryb najdete téměř na každé řece. Pokud se o lov pstruhů zajímáte, je dobré se informovat v nejbližší rybářské organizaci na dostupnost rybářských lístků, informací o revírech, rybí osádce a v neposlední řadě o pravidlech způsobu lovu, které mohou být na každém revíru odlišné.