Zazimování bazénu zvládne s trochou úsilí každý

Tím nejlepším řešením, jak naložit s vaším bazénem po ukončení koupací sezóny, je připravit jej na přezimování. Zazimování bazénu https://www.chlorito.cz/zazimovani-bazenu
není nic složitého a při troše snahy to zvládne každý. Tím spíše, že pro to nemusíte udělat nic víc, než následovat ověřený postup, který snadno naleznete na internetu.
A jistě vás potěší i to, že kvůli zazimování vašeho bazénu nebudete muset kupovat nic speciálního. Jedinou věcí, kterou oproti běžnému provozu bazénu v sezóně budete potřebovat navíc, bude speciální přípravek, takzvaný zazimovač, který připraví vodu v nádrži na zimu, a také dilatační plováky, které zabrání případnému ledu, aby potrhal stěny nádrže.

zazimování

Jako první byste ovšem v každém případě měli zajistit, aby voda v nádrži byla v té nejlepší kvalitě. Neměla by proto obsahovat žádné znečištění, ani organického, ani anorganického původu. Pokud jsou ovšem v bazénu sinice či řasy, mléčný zákal, biofilm na hladině anebo inkrusty na stěnách nádrže, měli byste si s nimi poradit způsobem, na jaký jste byli doposud zvyklí. Jakmile bude vše v pořádku, ověřte s pomocí testerů, že hladina aktivního oxidačního činidla i pH jsou, jak mají být, a poté můžete postoupit dále v zazimování bazénu.

voda

Do vody nalijte zazimovač, který vodu přes zimu stabilizuje. Ovšem pozor, zazimovač není nemrznoucí směsí, a tak v případě mrazivých dnů voda ve vaší nádrži zmrzne. Abyste zabránili ničivým účinkům ledu na stěny nádrže, umístěte do bazénu dilatační plováky. Ty mají měkké, snadno deformovatelné tělo, takže pohltí tlakové síly narůstajícího ledu a vaše nádrž zůstane v pořádku.
Jakmile natáhnete a upevníte krycí plachtu, zbývá vypořádat se s bazénovým vybavením v podobě hadic, filtrace a dalšího příslušenství. Vše vyčistěte a vysušte a uložte na bezpečné místo až do další koupací sezóny.