Nesplnitelná přání?

Mně se to stávalo poměrně často. A jistě i vám, jen se nedělejte. Neříkejte, že vám někdy ten městský shon nešel na nervy a že byste se rádi nevydali někam do lůna přírody, kde les šumí svou tichou píseň a jen skučení vlka občas prořízne noční tmu. To je poezie co? No, dobrá, vlka tedy vynecháme, když se bojíte, ale zbytek byste určitě brali. Jasně, nemáte na to. Jenže on to nemusí být zase až tak nesplnitelný sen.

Poházené mince

Pravidelné spoření je jistě dobrá a také velmi příkladná věc. Jenže tím byste se k chatičce u lesa dopracovali v době, kdy by vás tam musel opatrovník vozit na invalidním vozíčku. V tom lepším případě, o tom horším se zde raději ani bavit nebudeme.

Takže, jaký postup zvolit, abyste se k tomuto snu dopracovali poctivě, ale nemuseli čekat až šediny pokryjí vaši leb, když už jsme tedy u toho básnění.

Past na peníze

Není to zase tak moc složité, pravda, ale zase to není zcela bez toho, aniž byste museli hnout prstem. To, ne. Peníze vám jen tak až pod nos nikdo nestrčí. Budete muset minimálně zvednout telefon, nebo napsat jeden jediný mail. Tím oslovíte ryze českou firmu a ta, pozor, vám bude volat v nejbližším termínu, tedy nejpozději ještě ten den zpět. Jejich manažer vám poví o tom, co je to americká hypotéka bez registru, tedy pokud byste to již nevěděli. Že nevíte, nu tak se to dozvíte. Je to klasická půjčka, ale není jako každá jiná, kterou vám nabídnou na každém rohu, a ještě, než začnou něco dělat, už máte v ruce papír ku podpisu, že jim zaplatíte za výpočet toho a toho, za sepsání žádosti a já nevím co ještě všechno. Firma, kterou jste však oslovili díky tomuto článku nic takového nepěstuje. Zde se nic dopředu neplatí, tedy pokud vám nebude váš požadavek schválen. Ale většinou požadavek schválen je, a to velmi rychle. Ve stejné rychlosti přistanou peníze na vašem účtu a vy už si vyhlížejte chatku ke koupi.