Jak na dokonalou zahradu?

Konečně bydlíte v nemovitosti, která se pyšní nádhernou zahradou a chcete si ji zařídit k obrazu svému, ale nevíte si rady? Pak je tento článek přesně pro vás! Rozmístění všech důležitých zahradních prvků je naprosto klíčové. Pro dokonalý vzhled zahrady je nutné, aby spolu vše ladilo. Proto při umístění jednotlivých okrasných rostlin, stromů či zahradních staveb dobře zvažte jejich umístění.

plot na zahradě

Zvažte služby zahradního architekta

Jak je již uvedeno výše, organizace zahrady může být někdy opravdu oříšek. Některé pozemky mají atypický tvar nebo jsou na nich výrazné nerovnosti, které je zapotřebí urovnat, tak aby bylo možné s povrchem dále pracovat. Proto je v některých případech na místě navázat spolupráci se zahradním architektem, jež vám pomůže se vším potřebným. Tito lidé oplývají mnohaletými zkušenosti a jistě vám pomohou vytvořit návrh, ze kterého budete přímo nadšení. Navíc pro vás bude celý proces daleko méně stresující, jelikož tento člověk se postará o veškeré nutnosti. Plánování vaší nové zahrady tak pro vás bude daleko příjemnější a více si jej užijete.

Méně je více

Toto zlaté pravidlo platí snad ve všech aspektech našeho života a zde tomu není jinak. Jestliže se rozhodnete navrhnout a zařídit si vaši zahradu sami, pak mějte na paměti, že je postačí jeden dominantní prvek. To znamená, že pokud se vaše zahrada bude pyšnit velkým a okázalým bazénem, není třeba hned vedle stavět obrovský zahradní altán. Ani jeden zahradní prvek potom nevynikne natolik, jako kdyby byl přítomen samostatně.

rozkvetlá zahrada

Zvolte vhodné oplocení

Kvalitní plot je základ každé zahrady. Kromě estetického prvku je samozřejmě mimořádně důležitý pro vaše bezpečí. Trendem poslední doby jsou kované ploty, o jejichž bezpečnosti se však dá pochybovat. Tradiční a stále velmi oblíbené je betonové oplocení pozemku. Pokud do vyhledávače zadáte betonový plot cena, naleznete spoustu variant a stylů za příznivé ceny. Vybere si tedy jistě každý!