Je venku ošklivo? Zabavte děti doma

Zabavit děti není vůbec jednoduché, zvlášť v případě, kdy venku prší a oni si tak nemohou hrát na zahradě. Vymyslete jim zajímavé pohybové aktivity nebo logické hry, které je zaneprázdni i na několik hodin a později je budou samy vyhledávat. V tomto článku vám poradíme některé z nich, které na děti skutečně zabírají.
Šablony na kreslení

  1. Hraní na schovávanou

Tahle hra je už léty prověřená a kdykoliv vás žádná jiná hra nenapadá, je hra na schovávanou tou správnou volbou. Míst, kde se můžete doma ukrýt je nespočet a pokaždé děti jistě vymyslí nové. Zabavit je tak můžete na celé hodiny, jen dávejte pozor, aby se děti neschovávaly na půdu nebo do sklepa, kde by to mohlo být pro ně nebezpečné. Před začátkem hry si proto určete hranice, za které nikdo nesmí.

  1. Hra na schovávanou jinak

Pokud máte malý byt a hra na schovávanou nepřichází v úvahu, můžete zkusit schovávat nejrůznější předměty, které budou muset děti postupně hledat. Důležité je, aby předměty byly alespoň nepatrně vidět, aby děti zbytečně nepřehrabovaly šuplíky a zásuvky. Všichni začnou hledat společně, a kdo bude mít na konci nejvíce předmětů, vyhrává něco dobrého na zub.Barevné hrací kostky

  1. Dřevěné hračky

Další možností jsou české dřevěné hračky, které jsou vyrobené z nejkvalitnějšího materiálu a děti si s nimi mohou užít spoustu zábavy. Je libo odráželo pro malého závodníka nebo raději velký zámek pro malou princeznu? Uvidíte, že děti takové hračky zabaví na dlouhou dobu a vy tak budete mít spoustu času pro sebe, který čas od času přijde rozhodně vhod.

  1. Míček z molitanu

Míčové hry s klasickým nafukovacím míčem nejsou v bytě asi to pravé ořechové. Proč ale nezkusit míčky z molitanu? Doma nic neponičí a přitom si s ním užijí děti spoustu legrace. Můžete s nim házet o zeď nebo hrát s dětmi vybíjenou. Nápadům se mezi nekladou, uvidíte, že hry vtáhnout i vás.