Ekologická výbavička pro vaše dítě

Miminko potřebuje spoustu věcí, a je dobré, pokud je pořídíte již před narozením. Je vždy lepší být připraven. Maminky totiž nikdy neví, jestli třeba neporodí dříve, a shánět po porodu veškerou výbavičku není ten nejlepší nápad. Výbavička čítá mnoho věcí. Kočárek, odsávačka, pleny, oblečení…to všechno je vhodné pořídit před tím, než se vaše děťátko narodí. Pokud jste ekologicky smýšlející člověk, určitě se zamýšlíte nad tím, jak to udělat, abyste nákupem tolika věci moc nezatížili přírodu.

miminko

Jednou z možností je, že pořídíte spoustu věcí z druhé ruky. Tím podporujete ekologické pořizování věcí, které nezanechá takovou stopu na naší planetě. Máte možnost nakoupit poměrnou část výbavičky třeba v second handech nebo případně na internetu. Na internetu najdete desítky různých stránek, včetně sociálních sítí jako je třeba Facebook, kde si můžete pořídit věci, které ostatní již nepotřebují. To vše samozřejmě podstatně levněji, než kdybyste to kupovala nové.

dítě

Ne každý ovšem chce věci, které již někdo používal, což je samozřejmě v pořádku. U nových věcí máte větší jistotu, že vám déle vydrží bez nějakých vad a koneckonců, nové věci pak můžete zase někomu poslat dále vy. Ať už v rodině, nebo také formou prodeje. Snad všechny věci z výbavičky pro miminko se dají dnes pořídit z ekologických materiálů. Pořídíte tak veškeré oblečení pro miminko a máte i na výběr z českých značek, takže tím podporujete malé české prodejce. Místo klasických jednorázových plen můžete pořídit pro miminko znovupoužitelné látkové pleny pro miminka https://delamedoplen.cz/latkove-pleny/. Skvělou vychytávkou jsou i znovuplnitelné kapsičky pro děti, které jim můžete naplnit domácí kaší nebo přesnídávkou, a nemusíte kupovat plastové z obchodu, které po konzumaci ihned vyhodíte do koše. Možností, jak být v péči o dítě ekologičtější, je tedy spousta.