Dětský sport ano, ale s mírou

Sport je slovo skloňované ve všech sdělovacích prostředcích a všichni velmi dobře známe jeho význam. Někteří lidé mu ale dávají mnohem větší pozornost, než by si zasloužilo. Sportovat je samozřejmě zdravé a důležité, ale jsou i lidé, kteří sportují až za hranice svých možností. Je to sice jejich volba a jejich zdravotní stav, ale problém nastává v okamžiku, kdy stejný život připravují i pro své děti. Vést děti ke sportu od malička je také důležité, aby si na pohyb zvykly, a byl pro ně přirozenou součástí života. Ovšem něco jiného je nutit dítě dřít na trénincích.

děti hrají fotbal

Má dítě ke sportu vlohy?
Pokud vedete své děti ke sportu, je to jistě chvályhodné. Problém nastává v momentě, kdy si myslíte, že vaše dítě má talent na všechny sportovní kroužky, kam jste ho zapsali. Malé děti často mění názory a příliš dlouho u jedné záležitosti nevydrží, proto je zbytečné je zapisovat do mnoha kroužků najednou. Až s postupujícím věkem samo dítě zjistí, co by ho nejvíce bavilo. Proto neutrácejte peníze an neztrácejte nervy. Prostě počkejte, až si samo nějaký sport vybere.

dětský balet

Mohlo by se snadno stát, že tím, že ho budete nutit chodit do několika sportovních kroužků, naopak vzbudíte jeho odpor k pohybu nebo ke konkrétnímu sportu. Dítě vám samo řekne co ho baví, a je opravdu nesmysl po něm chtít špičkové výkony ve všech sportech. Nenuťte své dítě navštěvovat každý den jiný sportovní kroužek nebo tentýž kroužek několikrát týdně. Dítě je dítě a mělo by si především užívat dětství. Může se samozřejmě stát, že má opravdu talent, a jeho trenér vám o tom řekne. V takovém případě ale vždy naslouchejte radám trenérů. Mají zkušenosti, ví jak v dětech probudit zájem a udržet jeho vztah k vybranému sportu. Jen málo dětí svůj koníček dotáhne k hvězdné kariéře, proto po dítěti nechtějte hvězdné výsledky. Nakonec by kvůli dřině a drilu mohlo nenávidět i vás.