Jaký máte bazén?


Jakému tvaru bazénu dáváte přednost? Je to ten nejtypičtější nebo jste si nechali udělat přímo malou lagunu u vás doma. Můžete mít bazén i na míru, podle vašich představ. Hranaté tvary mohou přecházet do tvarů kulatých a zaoblených. Každý návrh může být jinačí, když si necháte udělat bazén přímo na míru. Pro ty, co zvolí jeden z těch běžně prodávaných nebo klasických bazénů budou mít nejspíš bazén oválný nebo kulatý. Jaké jsou tedy ty nejvíce typické až po ty nejvíce zajímavé. Nemusí se jednat o bazény domácí, ale i ty, které najdete u prestižních hotelů a apartmánů po venkovní koupaliště. Každý bazén má něco do sebe a je něčím zajímavý.

oválný bazén

Mezi ty klasické domácí bazény patří bazén oválný, obdélníkový nebo kulatý. Jsou to typické tvary, které prodávají již vyrobené a vy si je koupíte jako jeden kus. Nemusíte se bát, že by nebyli kvalitní nebo na nich bylo něco špatně. To nehrozí. Jsou to jen nejvíce prodávané tvary. Proto se vyrábějí. Kdo by například plaval ve tvaru hvězdy. Bylo by to nepraktické a nebylo by v něm tolik prostoru ani k plavání ani ke koupání. Nepřirozené hroty by měli vodu, ale nebyli by praktické. Proto se volí jeden již zmíněných tvarů.

oválný bazén

Ještě je rozdíl, jestli budete volit bazény nadzemní nebo bazény umístěné v zemi. Lepší volbou jsou bazény v zemi, ale taky za ně zaplatíte daleko víc. Máte u nich jistotu, že jsou chráněné před různými povětrnostními podmínky a nehrozí, že vám jí nějaké zvíře propíchne drápy. Dalším druhem jsou již velké bazény, které najdete u hotelů. Většinou se snaží udělat takový bazén, který by byl praktický a měl jak odpočinkovou zónu na lehnutí do bublinek, tak pro klasické plavání. Mohou mít různé tvary a rozměry. Mohou se například z jedné strany snižovat a z druhé prohlubovat. Na hlubší straně jsou pak skokánky pro odvážné lidi a v nízké vodě si můžete házet balónem anebo dovádět. Už jste si udělali nějaký obrázek?