Jak můžete v létě zabavit vaše ratolesti?

Velká spousta z nás si během letních měsíců dělá starosti s tím, jak se postarat dětem o zábavu. Nutno dodat, že letošní léto je tím spíše náročné v tomto směru, protože už jsme s největší pravděpodobností vyčerpali všechny nápady v průběhu pandemie, kdy jsme s dětmi trávili v podstatě veškerý čas.

dětský vozík

Přicházíme s několika cennými informacemi, které se vám během léta mohou hodit a po kterých můžete sáhnout, až si už nebudete vědět rady. Na úvod je důležité zmínit, že bychom se primárně neměli příliš soudit za to, když se nám někdy stane, že se děti začnou nudit. Nuda je v našem životě naprosto nezbytná, samozřejmě v omezené míře. A ač se vám to může zdát sebevíce paradoxní, někdy je nuda opravdu trochu potřeba k tomu, abychom se zklidnili, odpočinuli si a častokrát nás právě v průběhu nudných okamžiků napadnou zajímavé kreativní věci, které potom můžeme realizovat. To se týká celého našeho života. Mít pořád nějakou aktivitu je sice dobré, ale stejně tak je vhodné se někdy zastavit a bez výčitek si odpočinout a nedělat vůbec nic. Stejně tak bychom měli přistupovat i k aktivitám našich ratolestí.

jízda na tříkolce

Pokud však vymýšlíte konkrétní způsoby, jak vyplnit jejich volný čas v létě, určitě se nevyhýbejte pohybovým aktivitám. Máte-li zahradu nebo chatu, umístěte na ni dětskou trampolínu. Je to skvělý zábavní park, ve kterém si děti vydrží hrát velmi dlouho. Nejde samozřejmě jen o skákání, ale i o hraní v tomto bezpečném prostoru. Kromě toho je příhodné svěřit dětem lehké práce na zahradě, při kterých se rovněž něco naučí. Nebojte se říci jim o pomoc a zasvětit je do tajů péče o rostliny a jejich plody.

Kreativní stránku věci bychom v létě určitě neměli podceňovat. V chladnějších dnech nebo za nepěkného počasí je ideální nahnat děti dovnitř a nechat je věnovat se tvůrčím činnostem jako je kreslení, psaní, vystřihování, nebo vyrábění čehokoli. Hledejte takové činnosti, při kterých si mohou osvojit nenásilnou formou i některé školní dovednosti. Nikdo nechce dělat v létě úkoly, nicméně je dobré alespoň trochu pracovat na úrovni tvůrčího a praktického myšlení. Návrat do školy pak nebude až tolik bolestivý.