Dřevěné mobilní domy trhají rekordy

Potřeba bydlet je prakticky jednou z nejzákladnějších lidských potřeb, uspokojuje primární touhu po teplu, odpočinku a bezpečí. Prostřednictvím správného bydlení, získává jedinec další důležité uspokojení a to je spánek, potrava a úkryt. Ovšem v dnešní době mít své vlastní bydlení není přirozený jev. Když se podíváme na ceny nemovitostí, které výrazně stouply směrem nahoru, tak málokdo na ně dosáhne, pak se takové bydlení stává luxusem. Pokud bychom ale mohli snížit svůj standard nebo představu z klasických staveb domů na dřevěné mobilní domy, tak rozhodně také neuděláme chybu. Navíc, takovou mobilní stavbu, která funguje naprosto stejně jako normální rodinný dům, lze naložit na kamion a v případě potřeby ho přemístit na jiné místo nebo do jiného města. Již nemusíme hledat práci s bydlením, ale postačí pouze s pozemkem.

dřevostavby

Levnější než klasický rodinný domek

Ačkoliv se to tak někomu nejeví, je to tak. Používají se stejné materiály, technologie a principy, přesto bydlení je daleko ekonomičtější. Podle způsobu provedení se dá v nich bydlet buď rekreačně, nebo celoročně. Rozdíl je pak v úpravě domku. Stříkaná izolační pěna dokonale utěsní každou skulinku, dvojitá okna nepropustí žádný chlad a způsob vytápění je též řešený tak, aby byl majitel spokojený s bydlením. Různé prostorové velikosti pak určí počet místností, které jsou naprosto shodné s klasickými prostory v bytě nebo domě. Navíc si lze napojit na domek dřevěnou konstrukci pergoly nebo vybudovat terasu, venkovní kuchyňku, zahrádku, zkrátka ve skutečnosti je to skvělé řešení pro vlastní bydlení.

dřevěné domy

Stavební povolení ano nebo ne

Mobilní stavba je v podstatě výrobek a nemusí stát ani na stavební parcele. Nezanáší se do katastru, což umožňuje volný pohyb. Přesto jsou lokality, kde by stavba mohla být takovým trnem v oku. Například chráněné oblasti a jím podobné parcely. Nic nezkazíme, když se vydáme na příslušný úřad a zjistíme jak je to v dané lokalitě. Pokud ale budeme chtít získat popisné číslo na domku, tak budeme nutně potřebovat kolaudaci. Pak musí být nějaké postupy. Nemusíme se jich obávat, jelikož mobilní domky se prodávají s veškerou potřebnou dokumentací a potvrzením.