David Limberský nebo Adam Hloušek?

Začněme s tím zkušenějším. David je absolutní ikonou plzeňského fotbalu. Řekl jsem to již několik a zopakuji to znovu – Limberský měl potenciál hrát v jedné z top 3 fotbalových lig a patřit tam k nadprůměrným hráčům. Osud tomu však nechtěl, a tak skončil "jen" v Plzni. Je symbolem úspěchů plzeňského fotbalu v poslední dekádě a po odchodech Petržely, Bakoše a Koláře, zůstává posledním mušketýrem na soupisce. Dlouhá léta je neodmyslitelnou součástí plzeňské defenzivy a až do teď se zdálo, že je jeho pozice neotřesitelná. Jenže nikdo nemládne.
silueta fotbalisty
Je mu již 35 let. V poslední sezoně bylo vidět, že už nemá takový elán, jako tomu bylo dříve. Stále je vzhledem k svému věku na tom fyzicky velice dobře, ale čas zkrátka zastavit nejde. Co se týče domácí ligy, Limba si další sezonu odehraje asi relativně v klidu, ale v evropských pohárech, kde je vyšší konkurence, už to asi tak růžové nebude. U něho se projevuje věk především ve hře dopředu. Lehce ztratil na rychlosti a hlavně je vidět, že se mu už tolik tu ofenzivu podporovat nechce. V Plzni jsou si tohoto deficitu dobře vědomi a i to určitě výrazně pomohlo při angažování Adama Hlouška. 
Adam Hloušek měl velice slibně rozjetou kariéru. Po dobrých výkonech ve Slavii se kdysi dostal do Bundesligy, kde působil v dresech Kaiserslauternu, Norimberku a Stuttgartu. I vinou několika vážných zranění se však nikdy pořádně neprosadil a nakonec přijal nabídku Legie Varšava. Tam strávil poslední 4 sezony, kdy patřil do základní sestavy. Z kdysi rychlonohého křídla však přesedlal na post levého obránce, který mu s postupujícím věkem začal více vyhovovat. Hlouškovi je 30, měl by být teoreticky na vrcholu fyzických sil. V posledních třech letech se mu vyhýbala zranění, což je dobrá zpráva. 
rozhodčí s píšťalkou
Jak se s tím tedy trenér Vrba popere? Hlouškovo velkou výhodou je právě univerzalita. Protože on nemusí hrát levého obránce a může stejně dobře zastat post v záloze. V přípravě se dokonce objevil na levé straně zálohy, zatímco mu na beku kryl záda právě Limberský. Přesto má všechny předpoklady k tomu, aby ho v základu nahradil. Asi těžko lze čekat, že Hloušek zaujme místo v základu hned a Limberský si rok nekopne, ale myslím, že je velice pravděpodobné, že jej uvidíme v sestavě dost často.