Kancelář 21.století

Stejně jako máte ucelenou představu o tom, jak by měl být zařízený váš domov, měli byste mít rovněž představu i o vzhledu vaší kanceláře. Je potřeba si uvědomit, že kancelář není pouze místo, kde pouze vyplňujete tabulky nebo řešíte telefonáty, ale ve většině případů jednáte i se svými klienty. Proto by se mělo v první řadě jednat o reprezentativní místnost, která každého dokáže zaujmout hned na první pohled. Je jedno, jestli bude vyvedena v moderním stylu nebo bude mít spíše klasický design. Důležité je, abyste se v ní cítili dobře jak vy, tak i vaši případní klienti.
pracovní tým

Psací stůl

Základním kamene každé kanceláře je rozhodně psací stůl. Jedná se o dominantu místnosti a na to byste při jeho výběru měli brát zřetel. Správný stůl do kanceláře má mít nejen majestátní vzhled, ale rozhodně by měl poskytovat i mnoho užitečného úložného prostoru. Minimálně jedna řada šuplíků je naprostá nezbytnost. Správný stůl do kanceláře by měl být navíc koncipován pro stolní počítač. Není totiž příliš vzhledné mít počítač na pracovní desce. Daleko lepší je ho umístit pod stůl, kde by mělo být pro case dostatečné množství místa. Ideální stůl by měl mít i otvory pro kabely, kterými můžete propojit počítač s monitorem.
domácí kancelář

Židle

Obdobně důležitou součástí kanceláře je i židle. Vzhledem k tomu, že průměrný Čech v práci stráví zhruba osm a půl hodiny denně, měla by vaše židle být maximálně pohodlná, jelikož na ní budete sedět hodně dlouhou. Pohodlí samotné však nestačí. Rovněž byste měli dbát na to, aby byla dostatečně ergonomická. Jednoduše řečeno, měla by zvládnout dobře kopírovat křivky vašeho těla. Díky tomu se vám nebudou ani při dlouhodobém pravidelném sezení tvořit ve vašich svalových strukturách dysbalance, díky čemuž se elegantně vyvarujete bolestem krční, hrudní i bederní páteře. Pokud místo kvality sáhnete po levnějším výrobku, připravte se na to, že se vaše záda dříve nebo později ozvou.